15 10 2008

402 Nolu Sınıf

Karakterler
  • Nancy Francis Nancy gözlükleri olan,turuncu kıvırcık saçları olan bir kızdır.Nancy,Jessie'ye her zaman yardım eder.Arkadaşlarının yanında hep liderlik ve bilgiçlik taslar.Penny ile arkadaş olmaya çalışır ama başaramaz.Nancy her zaman mor bir elbise giyer.
  • Jessie McCoy Jesse sıradan bir erkek çocuktur.En iyi arkadaşı Vinnie'dir.Jessie hemen hemen her bölümde herkese rezil olur.Jessie'nin annesi,oğluyla hep ilgilenmek ister fakat her zaman yüzüne gözüne bulaştırır.Jessie'nin saçı yoktur ve her bölümde mavi bir gömlek,üzerine turuncu bir kazak ve kot pantolon giyer.
  • Penny Grant Penny okuldaki en sağlıklı kızdır.Penny asla züppe değildir.Yaşadığı şehirdeki en zengin kızlardan biridir.Penny çok iyi niyetlidir herkese yardım eder.Penny her zaman mavi bir elbise giyer.Penny'nin saçları sarıdır.
  • Vinnie Nasta Vinnie okulun kabadayısıdır.Sınıftaki en uzun kişidir.Sınıfta her zaman komiklik yapar.Jessie'nin en iyi arkadaşıdır.Uzay Canavarlarından çok hoşlanır ve Tony adında harika bir kardeşi vardır.Vinnie'nin saçları kahverengi ve diktir.Her zaman kırmızı-sarı bir tişört ve kot pantolon giyer.
  • Freddie Fay Freddie her zaman üzgündür çünkü her zaman arkadaşları onunla dalga geçer.Freddie sınıftaki en çalışkan erkektir.Zencidir.Saçları siyahtir.Her zaman mavi bir gömlek,sarı bir kazak ve kot pantolon giyer.Gözlük takar.
  • Polly McShane Polly sınıftaki en sinir kızdır.Sınıftaki kimse onu sevmez.Polly Litvanyalıdır ve bununla gurur duyar.Polly çok zeki bir kızdır,her sınavdan iyi not alır.Polly keçileri çok sever ve kaşık koleksiyonu vardır.Kahverengi ikiye toplanmış saçları vardır.Gözlük takar.Kırmızı-mavi bir elbise giyer.
  • Arthur Kenneth Wanderwall Arthur herkesten para almaya çalışır.Zengin görünümlü fakat orta hallidir.Kahverengi saçları vardır.Beyaz pantolon,mavi ceket ve sarı gömlek giyer.
  • Bayan Gracie Graves Bayan Graves çok iyi bir öğretmendir.Her gün öğrencilerine sınav yapar.
  • Bay Besser Bay Besser okulun müdürüdür.Çok saftır.Öğrenciler onu sevmez ve hep öğrencilerin tuzağına düşer.
Bu neşeli ve beklenmediık olaylarla dolu yarım saatlik çocuklara yönelik çizgi filmde bir grup çılgın çocuk okulda ortalığı birbirine katıyor. "402 No'lu Sınıf", başarılı çocuk kitabı Gracıe Graves and the Kıds from Room 402'ye dayanıyor ve eğlenmeyi seven yaramaz çocuklarla dolu bir sınıfı anlatıyor.

402 No'lu Sınıf'taki öğrenciler aklına geldiği gibi hareket eden çocuklar, yani kötü seçimler yapıyorlar ve olası sonuçlarını da pek düşünmüyorlar. Bir şey yapmayı canları istediğinde bu çocuklar hemen yapıyor! Tabi, çocuk oldukları için, günlük hayatlarında sorunlar çıktığında, en küçük şeyleri bile ölüm kalım meselesi olarak görüyorlar. Basit konular büyütülerek karmaşık sorunlar haline getiriliyor ve en küçük olay bile en komik sonuca varacak şekilde büyütülüyor.

Nancy lider olarak doğmuş, en azından kendisine göre öyle ve her zaman haklı olduğunu düşünüyor. Arthur hızlı konuşan kendinden emin bir çocuk, havalı ve olgun. Freddıe hiçbir zaman kötü şeyler yapmak istemiyor ama Arthur'un kışkırtmalarına dayanamıyor. Jessıe ise gruptaki kaybeden, planları hiçbir zaman gerçekleşmiyor ve Polly de çok kiıtap okusa da toplumsal olarak uyumsuz ve diğer çocukların da arkadaşı olduğunu düşünüyor ve ne kadar saklanmaya çalışırlarsa çalışsınlar her zaman onları bulmayı başarıyor.

Bu çocuklar gün boyu birçok şeyle uğraşıp hayatın derslerini zor yoldan öğrenirken, ara sıra birbirlerine yardım etmeye çalışıyorlar ama çoğunlukla kendi planları ve sorunlarıyla çevrelenmiş durumdalar. Neyse ki bu karmaşık dünyada bir vaha gibi olan Bayan Graves'ın sınıfına dönmeyi başarıyorlar. Burada 402 No'lu Sınıf'ta, Bayan Graves'ın ciddi ama yumuşak kılavuzluğunda hepsı güvende. 402 No'lu sınıfta ıyı her zaman ödüllendiriliyor ve kötü de her zaman cezalandırılıyor.

Son derece canlı çizgi filmi Lesa Kıte ve Cindy Begel'ın ("Recess" "Head of the Class) zarif yazılarıyla birleştiren 402 No'lu Sınıf, benzersiz, ama her zaman geçerli öykülerle dolu ve bu sayede inanılmaz derecede eğlenceli ve heyecanlı yeni diziler sunuyor. 


1956
0
0
Yorum Yaz